Malířské a lakýrnické práce

Jsme profesionálové v malířských a lakýrnických pracích a jsme připraveni pro Vás odvést poctivou a trvanlivou práci (žádné patlání dveří a oken Balakrylem a podobně). Nalakovat kvalitně dveře nebo okna vyžaduje dlouholeté zkušenosti a znalosti technologických postupů lakýrnických prací. A v neposlední řadě také znalost současných materiálů. Práce je to zdlouhavá a namáhavá, nicméně je hezké vidět na konci našeho snažení proměnu z ošklivých starých dveří a zárubní na nové opravené dveře a zárubně, okna a jiné stavební výplně.

Neztrácejte svůj drahocenný čas, kontaktujte profesionály - 773 474 100
malir-sten@seznam.cz,
malirsten@gmail.com

Základní technologický postup lakování

  1. Opalování (je-li třeba)
  2. Broušení
  3. Základní nátěr
  4. Tmelení
  5. Broušení tmelu a druhý základní nátěr
  6. Emailování
  7. Natřít emailem lakovnou věc dvakrát dá lakované věci nový rozměr!

Proč si najmout profesionála – lakýrníka

  1. Rychlost prací
  2. Výsledná kvalita
  3. Trvanlivost
  4. Lidé mají často zkreslenou představu o natírání a lakování konkrétnách otvorů, výplní a předmětů. Při naší dlouholeté zkušenosti jsme nasbírali poměrně široké spektrum zkušeností a know how, odvedeme tedy pro Vás technologicky správnou a trvanlivou práci.

Na co byste neměli zapomenout

V první řadě je to příprava místa pro lakování - zakrývání podlah a nábytku, při broušení se hodně práší (a věřte nám, jemný prach se dostane opravdu všude). Opalování je další záležitost, kterou není radno podceňovat, čím lépe obrousíme a opálíme tím bude barva lépe držet a zvýší se i její trvanlivost. V praxi se stává, že laici tento postup ignorují, výsledkem je následně práce s několika násobně nižší trvanlivostí. Nesmíme zapomenout také na doby zasychání barev a tmelů - je třeba respektovat současné technologie a postupy. Před emailováním (finální nátěr emailem syntetickým) je třeba místnost, kde se lakuje, dobře uklidit, abychom zajistili co nejmenší prašnost. V neposlední řadě je třeba také upozornit na profesionální nářadí (štětce, brusky, hrnek atd.), bez něj se dobrý lakýrník rozhodně neobejde.

Lakýrnické materiály

Syntetické materiály jsou odolnější, více a déle vydrží a lépe vypadají (dělají hezký povrch). Vodou ředitelné barvy jsou šetrné k životnímu prostředí a nezapáchají tolik na rozdíl od syntetiky. Na druhou stranu rychleji podléhají zkáze a ne tak dobře vypadají na lakovaných částech. Za nás většinou používáme syntetické barvy – Základovku od Primalexu (je hezky bílá a dobře kryje, nevýhodou je delší doba schnutí). Email většinou bereme od firmy Johnson (anglické velice kvalitní barvy, co drží a vydrží).